Pořiďte si na pití skleněnou láhev!

Dostatečný přísun tekutin během celého dne je pro člověka velmi důležitý. Pokud nemáte čas se za celý den pořádně napít, má to nejen neblahý vliv na váš aktuální stav, ale i z dlouhodobého hlediska nedostatek tekutin tělu neprospívá. Pokud nebudete udržovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin dlouhodobě, začnou Vás pravděpodobně trápit nejrůznější zdravotní problémy. Zvýšenou únavou počínaje, bolestmi hlavy a ztrátou koncentrace konče.

láhve

Kolik tekutin byste měli během dne vypít?
Tradičně se říká, že by dospělý člověk měl během dne vypít alespoň dva litry tekutin. Je třeba tento údaj brát opravdu jen jako orientační, neboť záleží na mnoha dalších faktorech, a to například vaší tělesné váze, věku, fyzické aktivitě či klimatu. Je zcela přirozené, že v létě vypijete více tekutin než v zimě, stejně tak budete mít po sportu či namáhavé práci větší žízeň, než například po hodině práce na počítači.
Mějte během dne neustále po ruce zdroj tekutin!

láhev skleněná

Příjem tekutin by měl být během celého dne vyvážený, to znamená, že není dobré po celém dni, kdy jste si na pití ani nevzpomněli, večer vypít naráz dva litry vody. Tím byste pouze přetížili své ledviny. Lepší je tedy na pití myslet v průběhu celého dne. Jak toho nejsnáze docílit? Pokud budete mít své pití neustále po ruce, budete ho mít tzv. na očích, bude pro Vás přirozenější po něm sáhnout častěji, než kdybyste se museli zvedat od stolu, abyste si nalili do sklenice pití, které je třeba v kuchyni. V čem mít nápoj připravený? Ideální variantou je skleněná láhev na pití. Sklo totiž nepřejímá pachy, a tudíž zachovává přirozenou chuť nápoje. Dále máte jistotu, že se z láhve nebudou do pití vylučovat závadné látky, jako tomu bývá u plastových lahví. Další nespornou výhodou je i snadné udržování. Pokud je láhev vyrobena z kvalitního skla, nemusíte se bát naplnit láhev horkým nápojem. Ač Vám to tak možná nepřipadá, i sklo může být velmi odolným a kvalitním materiálem.