Aby byla jako nová

Často se stává, že řešíme problém, zda starou linku ještě nějak vylepšovat, restaurovat nebo pořídit novou. Pokud nám ta stará vyhovuje a není to ještě úplná „troska“, proč nezkusit nějaké to vylepšení? Můžeme toto místo úplně proměnit. Někdy stačí provést pár úprav a výsledek může být velmi zdařilý!

 banány na lince
Vyměníme pracovní desku

Šikovnější z nás to zvládnou i bez pomoci profesionálů. Začneme demontáží dřezu, baterie a všech spotřebičů a zařízení. Pak odstraníme starou desku a provedeme instalaci té nové. Nakonec vše vrátíme na místo a je hotovo. Zní to jednoduše. Ale pozor na správné a přesné měření! To je základ. Sedět musí vše, hlavně ale otvor na dřez. Dodatečné úpravy umožňují jen některé materiály (masiv, laminát). S deskou z kamene, skla či keramiky dodatečně již nic nenaděláme.
černá textura

 
Vyměníme dřez a baterii

Také výměnou těchto zařízení se můžeme postarat o úplně nový vzhled linky. Ve velké nabídce obchodů najdeme pro naši proměnu jistě vhodný tvar, barvu i materiál. U baterií je potřeba vybrat správně délku ramene. U dřezu vybíráme takový, co není širší než skříňka pod ním!

 
Vytvoříme jiný prostor nad deskou

Provedeme výměnu obkladů nebo tapet. Změna může spočívat v jiné barvě, ale může být i „radikálnější“. Požadovanou změnu může pomoci vykouzlit například dobře zvolená fototapeta! Nezapomínáme na to, že materiál musí být omyvatelný.
váza u zdi

 
Vytvoříme lince nový „kabátek“

Můžeme linku natřít novou barvou nebo ji polepit novou tapetou. Opět volíme samozřejmě omyvatelné materiály. Je možné vyměnit dvířka či pořídit nové úchyty dvířek a šuplíků. Odborníci varují před pokusy radikálně měnit vnitřní vybavení staré linky a instalovat do nich nové výsuvné prvky. http://www.vitejtenazemi.cz/cenia/index.php%3Fp%3Djake_prvky_v_pude_najdeme%26site%3Dpuda Stará linka takovou zátěž často není schopna udržet.

 
Lépe si posvítíme

Nové moderní osvětlení do staré linky můžeme instalovat bez obav. Moc hezky vypadá například LED osvětlení v lištách. Na práci v kuchyni musíme přeci dobře vidět!

Aby byla jako nová
3.4 (68%)10